Výlov – Spodní Přestavlky 2016

NO-IMAGE
| Datum: 31. 12. 2017

V sobotu 5. listopadu se konal výlov na Spodních Přestavlkách. V letošním roce se jednalo už o druhý výlov tohoto chovného revíru. Nebývá to zvykem, že se nedokončí dvouletý cyklus

V sobotu 5. listopadu se konal výlov na Spodních Přestavlkách. V letošním roce se jednalo už o druhý výlov tohoto chovného revíru. Nebývá to zvykem, že se nedokončí dvouletý cyklus chovu ryb, ale rybník musí zůstat přes zimu vypuštěný a na jaře se zde začne s revitalizací.

Město Mnichovo Hradiště jako vlastník získalo dotaci ve výši 1,5 mil Kč. Revír by se měl kompletně odbahnit, opravit a upravit břehy.

Vše šlo opět velice rychle a po vypuštění se začalo s výlovem. Na jaře se nasadil kapr o průměrné váze 0.4 kg a slovilo se celkem 529 kg kapra o průměrné váze 0.55 kg. Vzhledem k tomu, že již máme zazimované ostatní chovné revíry a na Hořeních Přestavlkách se potýkáme s nedostatkem vody, tak se převážná část vylovených ryb nasadila do RMV Veselá. Kromě kapra se jednalo o štiku Š-1_22 kg a okouna Ok-2_5 kg. Část kaprů se rovněž nasadila do revíru pro mládež v Hubálově.

Opět se bude řešit otázka nízkého přírůstku násady na Přestavlkách, která by měla být min. o polovinu větší. Jelikož je dostatek krmení a krmí se intenzivně, tak ve srovnání s ostatními chovnými revíry MO ryba nabírá skutečně pomaleji. Několikrát padl názor udělat z Přestavlk revír pro sportovní rybolov a tak se třeba dočkáme nového revíru.

Po organizační stránce se výlov podařil bez problémů. Velké poděkování patří zúčastněným a p. Tesařovi za techniku.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Copyright © 2018 Tomáš Nohynek ml. - ČRS MO Mnichovo Hradiště / Kontaktujte nás