Sousedské slavnosti aneb zažít Hradiště jinak.

NO-IMAGE
| Datum: 31. 12. 2017

V sobotu 17. září 2016 se na mnichovohradišťském náměstí uskutečnil druhý ročník společensko-kulturní akce nazvané „Sousedské slavnosti aneb zažít Hradiště jinak“. MO Mnichovo Hradiště při této příležitosti za podpory Středočeského

V sobotu 17. září 2016 se na mnichovohradišťském náměstí uskutečnil druhý ročník společensko-kulturní akce nazvané „Sousedské slavnosti aneb zažít Hradiště jinak“.

MO Mnichovo Hradiště při této příležitosti za podpory Středočeského rybářského svazu prezentovala projekt „Ve vodě nežijí jen vodníci“. Program, zaměřený zejména na nejmenší účastníky a případné nové adepty Petrova cechu byl velice pestrý. Místní rybáři tak připravili jedinečnou celodenní akci, kde všechny příchozí přivítal skutečný vodník.

V programu organizátorů nechyběla tradiční „poznávačka“ nejznámějších sladkovodních ryb. Děti měly přehled …vítězem by se stal kapr před sumcem a štikou. S rostlinami kolem našich vod už to tak dobré nebylo. K vidění bylo akvárium s rybami, soutěž v hodu na cíl, kreslení a všichni si mohli prohlédnout rybářské náčiní včetně vybavení.

Dále byl připraven „zelený koutek“, kde byly vystaveny větvičky stromů, či původně cizokrajné, ovšem dnes již domestikované druhy agresivních rostlin, vytlačující naše původní druhy. Novinkou bylo „ekologické“ stanoviště, kde na přiložených obrázcích měli všichni rozpoznat, co do přírody nepatří. Zde vše proběhlo v pořádku a pohozené odpadky včetně PET láhví nikdo nepřehlédl.

Žádný návštěvník neodcházel od rybářů s prázdnou. Rozdávala se jo-ja, balónky, pexesa, omalovánky, pastelky, pláštěnky, propisky, kalendáře, reflexní pásky, diplomy, klíčenky, samolepky atd. Celou akci za rybáře koordinoval př. Jiří Mareš, který na závěr sdělil: „ O prázdninách jsme se prezentovali na fotbalovém hřišti v Mnichově Hradišti. Nyní jsme opět doma na náměstí. Jsem velice spokojen, že se nám pro návštěvníky podařilo připravit rozdílný program včetně soutěží. Celkem náš stan navštívilo cca. 250 lidí a nejvíce bylo samozřejmě dětí. Doufám, že se s některými setkáme i v rybářském kroužku, který začíná 3. října ve Volnočasovém centru. O přípravy a zajištění celé akce se staralo několik členů ČRS MO Mnichovo Hradiště, kterým tímto patří velké poděkování za dobře odvedenou práci.“

Zvláštní poděkování patří mediálním partnerům, kteří nás podpořili. Děkujeme tedy: Boleslavský deník, Echo, Kamelot, rádio Signál Mladá Boleslav a rádio Kontakt Liberec.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Copyright © 2018 Tomáš Nohynek ml. - ČRS MO Mnichovo Hradiště / Kontaktujte nás