Máme sloveno – Spodní Přestavlky 2016

NO-IMAGE
| Datum: 31. 12. 2017

Pro některé byl pátek 25. března prvním svátkem před Velikonocemi. Rybáři z Mnichova Hradiště tento volný den využili k výlovu chovného rybníka nad Přestavlky. Zhruba týden před samotným výlovem se

Pro některé byl pátek 25. března prvním svátkem před Velikonocemi. Rybáři z Mnichova Hradiště tento volný den využili k výlovu chovného rybníka nad Přestavlky.

Zhruba týden před samotným výlovem se začíná s upouštěním. To musí být pozvolné, aby rybí osádka nezůstala v bahně nad lovištěm a neuhynula. Rybník není velký a tak se nebude zatahovat. Ryby se vyberou přímo v lovišti. V den D se na hráz připraví kádě, vaničky, kesery, přebírka a teď už chybí jenom zkušení rybáři. Úderem sedmé hodiny jsou již všichni na místě a jde se na věc. Jedna parta vleze s kesery do rybníka, kde vybírá ryby do vaniček, další je přemísťuje ke třídičce, kde je třetí skupina přebírá podle druhů a velikosti. Na třídičce tak skončil především kapr, amur, tolstolobik, několik kusů candáta a bílá ryba. Celý výlov trval něco přes dvě hodiny. Když je sloveno, tak se začíná počítat a rozvážet. Nejvíce zastoupený byl kapr obecný, který se opět z kádí přendává do vaniček. Každá vanička jde na váhu, kde se zaznamená hmotnost a šup s ní na nákladní automobil. Na vše dohlíží hospodář MO p. Dušan Hýbner. Drtivá většina vylovených ryb skončila na RMV Veselá, kde místním rybářům zpříjemníme velikonoční svátky. Na Veselou tak putovalo necelých 8,5 q kapra a 1,4 q amura. Dalších 40 kg kapra, což bylo cca. 20 ks si odvezli zástupci rybářskéko kroužku do svého revíru, který je určen pouze pro děti z MO Mn. Hradiště. Právě zde budou za necelý měsíc uspořádány dětské rybářské závody pro naše nové mladé členy. Následně na stejném místě proběhnou další závody mládeže pro všechny členy MO do 15-cti let. Zbytek vylovených ryb se rozvezl po našich chovných rybnících. Když už na místě není ani šupina, tak se začne s úklidem, aby vše bylo připraveno na další výlov. Ucpe se kbel a rybník se opět začne napouštět.

  

Po organizační stránce se výlov podařil bez problémů. S počty nasazených a vylovených kusů už to tak slavné nebylo. Velké poděkování patří zúčastněným, p. Tesařovi za techniku a p. Prokopovi, který se o rybník celý rok pečlivě stará.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Copyright © 2018 Tomáš Nohynek ml. - ČRS MO Mnichovo Hradiště / Kontaktujte nás